echo-therapeutics-announces-significant-progress-in-key-development-milestones

Urzędnicy zdrowia zmniejszali temu ostrzeżenie o jedzeniu potencjalnie zanieczyszczonego sałaty romaine po tym, jak agencje poinformowały go oceniali źródło błysku E. coli.

Według wydania wiadomości od 26 listopada 2018, fda jakości żywności i leków (FDA), mówi, że dowód oferuje romaine łączący choroby E. coli było zgniecione w pomieszczeniach Centralnego wybrzeża północnych i centralnych California.

W zeszłym tygodniu, urzędnicy służby zdrowia zaleca się nie jeść cały sałatka sałatę rzymską, ale teraz mówią, że bezpiecznie jest sałatę rzymską, zebrany spoza tych regionów, według wydania.

„Sałata Romaine, który został zebrany poza obszary uprawy Centralnego wybrzeża ameryki Północnej i Środkowej Kalifornii, najwyraźniej, nie jest związana z przedłużeniem bieżącego błyskowej” – powiedział Scott Gottlieb, doktor nauk medycznych, komisarz FDA, w osobnym oświadczeniu 26 listopada 2018 roku. ” i  uprawiane Romain także, podobno,nie jest związana z obecną lampą błyskową. Żadna rekomendacja dla konsumentów lub sprzedawców unikać używać romaine sprężone od tych źródeł.”FDA jeszcze nie wydała opinii dla poszkodowanego Ромейна, bo ma za mało informacji o śledzeniu, według wydania. Ale w tej chwili, jeśli etykieta produktu pokazuje, że został on złożony i uprawiany w ameryce północnej lub centralnej Kalifornii, FDA radzi detaliści i konsumenci nie ma lub go używać. Sałatę rzymską spoza tych regionów, prawdopodobnie bezpieczne do jedzenia. Jeżeli nie można ustalić źródło twoich Romain, w FDA wzywa jeść i używać go.

Aby pomóc urzędnikom służby zdrowia znaleźć potencjalne źródła błysku w przyszłości, i, aby pomóc konsumentom uniknąć, być może, zanieczyszczonych Romain, w FDA wzywa producentów, przetwórców i dystrybutorów na korzystanie ze znaku, w którym wyraźnie jest napisane, gdzie Romain był uprawiany i kiedy został zbudowany. Jeśli jest to niemożliwe, FDA zaleca detaliści zaznaczać region uprawy swoich produktów romaine, powiedział dr Gottlieb w oświadczeniu.

„Mamy nadzieję, że producenci, przetwórcy, dystrybutorzy i detaliści dołączą do nas w naszych wysiłkach na rzecz ochrony konsumentów, stosując te wytyczne dotyczące oznakowania do swoich produktów” – dodaje Gottlieb. „Nadal jesteśmy zobowiązani do identyfikacji sposobów zmniejszenia częstości występowania i oddziaływania ognisk chorób żywności pochodzenia i będziemy nadal dostarczać aktualne informacje o naszym śledztwie i zmianach w naszych rekomendacjach dla sałaty romain w miarę pojawiania się dodatkowych informacji.”

Ostatnie cyfry na lampę błyskową E. coli związana z Sałatę Romaine
Według stanu na 26 listopada, w sumie 43 osoby w Stanach Zjednoczonych zostały zainfekowane e. coli i 16 byli hospitalizowani w 12 stanach. Ponadto, 22 osoby w Kanadzie zachorowało. Wiadomości o przypadkach śmierci nie było.

Przypadki choroby w USA zostały zarejestrowane w Kalifornii, Connecticut, Illinois, Massachusetts, Maryland, Michigan, New Hampshire, New Jersey, Nowy Jork, Ohio, Wisconsin i Rhode Island. Jeden przypadek jest związana z przedłużeniem zespół hemolityczno-уремическим zespołem (Gus), który jest groźny dla życia typ niewydolności nerek.